KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16999304
nr 1699 9304
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Oljemålning, "Hven". Signerad, daterad 1961. Olja på duk, 60x75 cm, yttermått inklusive ram: 64x80 cm
Kondition: lagad
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 5 maj 2025
kl 19:47:13
5/5 19:42:13
5/5 19:42:53